Мало хто знає, що від цієї патології страждають до 300 мільйонів жителів планети. Показники захворюваності на БА досягають 18%. У дітей цей показник коливається в межах 5–10%.
Астма може виникнути у будь-якому віці, але частіше – у маленьких дітей. У половини пацієнтів хвороба розвивається до 10 років життя, причому у дітей до 2 років діагностувати астму складно, бо вона часто ховається під маскою інших захворювань.
В Україні за статистикою МОЗ України розповсюдженість бронхіальної астми серед дітей коливається в межах від 0,60% до 0,56%, що свідчить про проблему діагностики захворювання, яку потрібно вирішувати, що й роблять медик торако-пульмонологічного відділення Закарпатської ОДЛ.
Астма у перекладі з грецької – «важке дихання». Автором цього терміну вважають Гіппократа.
Астма — хронічне запальне захворювання дихальних шляхів. Воно може супроводжуватись обструкцією бронхів різного ступеню. Діти з бронхіальною астмою часто страждають на харчову алергію, екзему та алергічний риніт.
Найбільш поширені причини бронхіальної астми:
Алергени.
Спадкова схильність.
Шкідливі умови праці: вплив хімічних подразників, особливо на робочому місці.
Низька вага при народженні та/або куріння матері під час вагітності.
Часті респіраторні захворювання
Ожиріння.
Низька фізична активність.
Фактори, які сприяють розвитку бронхіальної астми, — це домашні алергени (пил і пилові кліщі, пліснява), домашні тварини (шерсть, пір’я, слина тощо), таргани і засоби побутової хімії.
Несприятливі погодні умови (холодне повітря), сильне емоційне (страх або гнів) та фізичне навантаження можуть викликати посилення симптомів або розвиток ускладнень астми.
Задишка
Дистанційні «свистячі» хрипи
Нападоподібний кашель
Відчуття стиснення у грудях.
Діагностування хвороби зазвичай базується на основі клінічної картини, показників спірометрії та реакції на призначене лікування.
За допомогою правильно призначеної базисної терапії астму можна контролювати, а хороший контроль бронхіальної астми дозволяє продовжити період ремісії, забезпечуючи цим пацієнту кращу якість життя. Тому бережіть своє здоров’я! Не займайтеся самолікуванням та вчасно звертайтеся до фахівців!
No Comments