30 травня – Всесвітній день боротьби з бронхіальною астмою
3379
post-template-default,single,single-post,postid-3379,single-format-standard,bridge-core-2.6.2,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,overlapping_content,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-24.7,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-6.5.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-7,elementor-page elementor-page-3379

30 травня – Всесвітній день боротьби з бронхіальною астмою

30 травня – Всесвітній день боротьби з бронхіальною астмою

Мало хто знає, що від цієї патології страждають до 300 мільйонів жителів планети. Показники захворюваності на БА досягають 18%. У дітей цей показник коливається в межах 5–10%.
 
Астма може виникнути у будь-якому віці, але частіше – у маленьких дітей. У половини пацієнтів хвороба розвивається до 10 років життя, причому у дітей до 2 років діагностувати астму складно, бо вона часто ховається під маскою інших захворювань.
 
В Україні за статистикою МОЗ України розповсюдженість бронхіальної астми серед дітей коливається в межах від 0,60% до 0,56%, що свідчить про проблему діагностики захворювання, яку потрібно вирішувати, що й роблять медик торако-пульмонологічного відділення Закарпатської ОДЛ.
 
Астма у перекладі з грецької – «важке дихання». Автором цього терміну вважають Гіппократа.
 
Астма — хронічне запальне захворювання дихальних шляхів. Воно може супроводжуватись обструкцією бронхів різного ступеню. Діти з бронхіальною астмою часто страждають на харчову алергію, екзему та алергічний риніт.
 
Найбільш поширені причини бронхіальної астми:
 
✔️Алергени.
✔️Спадкова схильність.
✔️Шкідливі умови праці: вплив хімічних подразників, особливо на робочому місці.
✔️Низька вага при народженні та/або куріння матері під час вагітності.
✔️Часті респіраторні захворювання
✔️Ожиріння.
✔️Низька фізична активність.
✔️Фактори, які сприяють розвитку бронхіальної астми, — це домашні алергени (пил і пилові кліщі, пліснява), домашні тварини (шерсть, пір’я, слина тощо), таргани і засоби побутової хімії.
✔️Несприятливі погодні умови (холодне повітря), сильне емоційне (страх або гнів) та фізичне навантаження можуть викликати посилення симптомів або розвиток ускладнень астми.
 
Типовими симптоми БА є:
 
✔️Задишка
✔️Дистанційні «свистячі» хрипи
✔️Нападоподібний кашель
✔️Відчуття стиснення у грудях.
 
Діагностування хвороби зазвичай базується на основі клінічної картини, показників спірометрії та реакції на призначене лікування.
 
За допомогою правильно призначеної базисної терапії астму можна контролювати, а хороший контроль бронхіальної астми дозволяє продовжити період ремісії, забезпечуючи цим пацієнту кращу якість життя. Тому бережіть своє здоров’я! Не займайтеся самолікуванням та вчасно звертайтеся до фахівців!
No Comments

Post A Comment