Рекомендації з безпеки під час перебування з дитиною в лікарні
4526
page-template-default,page,page-id-4526,bridge-core-2.6.2,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,overlapping_content,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-24.7,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-6.5.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-7,elementor-page elementor-page-4526

Рекомендації з безпеки під час перебування з дитиною в лікарні

Безпека пацієнтів, за визначенням ВООЗ, – це відсутність шкоди, якої може бути завдано пацієнту в процесі надання йому медико-санітарних послуг, у тому числі зниження ризику необґрунтованої шкоди, пов’язаної з медико-санітарним обслуговуванням, до допустимого мінімуму.  Зазначається, що в будь-який момент у процесі надання медпослуг є певний ступінь небезпеки, на яку наражається пацієнт.

Небезпечні методи медикаментозного лікування та помилки при використанні лікарських засобів входять до числа основних причин запобігання шкоди пацієнтам у медичних закладах усього світу. Медикаментозних помилок припускаються там, де є системні недоліки в організації лікарської терапії; також людські фактори, такі як втома, незадовільні умови роботи або нестача персоналу впливають на процес використання препаратів. Це може завдати серйозної шкоди пацієнтові, призвести до інвалідності чи навіть смерті.

Ви йдете до лікарні, щоб одужати, правда? Звичайно! Але чи знаєте ви, що в медзакладі можна інфікуватися, поки лікуєтеся від чогось іншого?

Медична допомога не повинна завдавати шкоди нікому. І тим не менше, кожен рік у всьому світі через небезпечне надання медичної допомоги завдають шкоди мільйонам пацієнтів. За оцінками, у країнах з високим рівнем доходу під час надання стаціонарної допомоги кожен 10 зазнає шкоди. Загалом у світі 4 з 10 пацієнтів мають негативні наслідки первинної та амбулаторної медичної допомоги. Найбільш небезпечні помилки у діагностиці, а також призначенні та використанні лікарських засобів.

Прості кроки задля безпеки дитини та власної безпеки у медичному закладі

Забезпечити безпеку пацієнта під час його перебування в лікарні – це пріоритет для персоналу. Та є кілька простих речей, які ви можете зробити самі, щоб допомогти убезпечити себе в медзакладі:

  • Зверніться по допомогу, якщо чогось не розумієте. Повідомте персоналу, якщо у вас виникли якісь запитання або занепокоєння. Крім того, не соромтеся звертатися щодо підтримки когось із членів родини, друга або опікуна.
  • Одразу повідомте, що у вашої дитини є алергія, наприклад, на певні ліки, продукти або матеріали, такі як латекс або пластир.
  • Розкажіть медперсоналу, які препарати ви приймає ваша дитина. Йдеться про будь-які ліки, вітаміни й добавки.
  • Уточнюйте будь-яку інформацію щодо призначених препаратів. Запитуйте у лікаря, чому він призначив саме ці ліки, як їх потрібно приймати, які ймовірні побічні ефекти.
  • Захистіть себе при догляді за дитиною від падінь. Носіть у лікарні зручне взуття з неслизькою підошвою. У разі потреби користуйтеся допоміжними пристосуваннями для ходьби.
  • Якщо дитина користується окулярами чи слуховими апаратами, не забувайте про них.
  • Допоможіть запобігти інфекціям. Завжди мийте руки разом з дитиною після відвідування туалету й перед усіма прийомами їжі. Уточнюйте у персоналу лікарні та у відвідувачів, чи мили вони або дезінфікували руки перед тим, як контактувати з вами. Негайно повідомте персоналу, якщо у вас чи дитини діарея або блювота.

Й коли настане час повертатися додому, не забувайте про таке:

  • уточніть, коли вам потрібно буде з’явитися для огляду, консультації;
  • переконайтеся, що дитині призначили всі необхідні для перебування вдома ліки; що ви знаєте, як і коли їх приймати;
  • запитайте, до кого ви зможете звернутися, якщо виникнуть будь-які запитання щодо подальшого лікування.