ІСТОРІЯ СТВОРЕННЯ ОБЛАСНОЇ ДИТЯЧОЇ ЛІКАРНІ В М. МУКАЧЕВО. Частина 2
2555
post-template-default,single,single-post,postid-2555,single-format-standard,bridge-core-2.6.2,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,overlapping_content,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-24.7,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-6.5.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-7,elementor-page elementor-page-2555

ІСТОРІЯ СТВОРЕННЯ ОБЛАСНОЇ ДИТЯЧОЇ ЛІКАРНІ В М. МУКАЧЕВО. Частина 2

ІСТОРІЯ СТВОРЕННЯ ОБЛАСНОЇ ДИТЯЧОЇ ЛІКАРНІ В М. МУКАЧЕВО. Частина 2

͟Ч͟о͟м͟у͟ ͟н͟а͟ ͟З͟а͟к͟а͟р͟п͟а͟т͟т͟і͟ ͟щ͟е͟ 𝟏𝟎𝟎 р͟о͟к͟і͟в͟ ͟т͟о͟м͟у͟ ͟м͟а͟л͟ю͟к͟и͟ ͟п͟о͟м͟и͟р͟а͟л͟и͟ ͟ч͟е͟р͟е͟з͟ ͟в͟і͟д͟с͟у͟т͟н͟і͟с͟т͟ь͟ ͟г͟і͟г͟і͟є͟н͟и͟,͟ ͟а͟ ͟п͟о͟р͟о͟д͟і͟л͟л͟і͟ ͟м͟а͟с͟о͟в͟о͟ ͟г͟и͟н͟у͟л͟и͟ ͟ч͟е͟р͟е͟з͟ ͟з͟а͟р͟а͟ж͟е͟н͟н͟я͟ ͟к͟р͟о͟в͟і͟❓ 😳 Які хвороби для наших предків були вироком? Коли в області відкрилося перше дитяче відділення? А͟б͟о͟ ͟я͟к͟и͟м͟ ͟б͟у͟л͟о͟ ͟с͟т͟а͟н͟о͟в͟л͟е͟н͟н͟я͟ ͟о͟б͟л͟а͟с͟н͟о͟ї͟ ͟д͟и͟т͟я͟ч͟о͟ї͟ ͟л͟і͟к͟а͟р͟н͟і͟ ͟у͟ ͟м͟і͟с͟т͟і͟ ͟М͟у͟к͟а͟ч͟е͟в͟о͟
 
У 1922-му мукачівський лікар Олександр Манацький видав довідник для селян «Пошесті хвороты на Подкарпадськой Руси. Як їх лічити і як од них сокотитися».
 
Розповідаючи про дитячі інфекційні хвороби автор з сумом констатував, що ці недуги практично ніколи не згасають. Пологи на соломі приймали баби-повутухи, а дітей обгортували в ряндину, в котрій носили худобі траву. Лікар писав, що на світ з’являлося багато дітей, але через неуцтво та недбальство як родичів, так і держави, більше половини з них марно йшло з цього світу.
 
Та попри все, проблиски започаткувати охорону здоров’я були. Талановитий медик Лайош Нусер ще у 1898-му році створив у Мукачеві хірургічне відділення, а ще відкрив родильне відділення на цілих 5 ліжок. Ініціював створення дитячого притулку, що згодом став основою для ОХМАТДИТу та нашої лікарні. Дитячий притулок тоді будували коштами благодійників.
 
Через високу дитячу смертність у краї у 1922-му році уряд Чехословаччини почав відкривати консультаційні пункти для дітей та матерів. Крім того, в Мукачеві було споруджено інтернат для дітей-калік, в Ужгороді відкрито школу для глухонімих дітей. У Виноградові установу для дітей з психічними вадами, а в Міжгір’ї, Сваляві й Великому Березному Червоний Хрест за власні кошти утримував інтернат-школи для молоді.
 
 
Та найбільшим досягненням стало відкриття першого в Підкарпатській Русі спеціалізованого дитячого відділення. І хоч це була лише одна палата і обслуговували маленьких пацієнтів ті ж самі медики, що і дорослих, але це був крок уперед.
 
Вже в 1931-му фірма інженерів Неєдли й Регака спорудила біля дитячого притулку 200-ліжкову лікарню з світлими палатами, операційним залом, лабораторією.
 
Далі буде…
No Comments

Post A Comment