ПРАВИЛА
внутрішнього трудового розпорядку
КНП «Обласна дитяча лікарня» ЗОР
І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1. У відповідності з Конституцією України її громадяни мають право на працю, тобто на отримання гарантованої роботи оплатою праці у відповідності з її кількістю і якістю і не нижче встановленого державою мінімального розміру, включаючи право на вибір професій, роду занять і роботи у відповідності з покликанням, здібностями, професійною підготовкою, освітою і з врахуванням суспільних потреб. Обов’язок і справа честі кожного здібного до праці громадянина України – добросовісна праця в обраній ним галузі суспільно корисної праці, дотримання трудової дисципліни.
Державна дисципліна праці – це не лише суворе дотримання правил внутрішнього трудового розпорядку, але і свідоме творче ставлення до своєї роботи, забезпечення її високої якості.
Трудова дисципліна забезпечується створенням потрібних організаційних і економічних умов для нормального високовиробничої роботи, свідоме ставлення до праці шляхом переконання, виховання, а також заохочення за добросовісну працю. До порушників трудової дисципліни застосовуються заходи дисциплінарного та громадського впливу.
2. Правила внутрішнього трудового розпорядку мають за мечу сприяти вихованню у робітників і службовців свідомого ставлення до праці, дальшого зміцнення трудової дисципліни, організації праці на науковій підставі, раціональному використанні робочого часу та високій якості роботи.
3. Питання, пов’язані з застосуванням правил внутрішнього трудового розпорядку, вирішуються адміністрацією лікарні в межах наданих їй прав у випадках, передбачених діючим законодавством і правилами внутрішнього трудового розпорядку разом або по узгодженню з профспілковим комітетом.
II. ПОРЯДОК ПРИЙОМУ І ЗВІЛЬНЕННЯ З РОБОТИ
РОБІТНИКІВ І СЛУЖБОВЦІВ.
4. Робітники і службовці реалізують право на працю шляхом
заключення трудового договору.
5. При прийомі на роботу адміністрація лікарні зобов’язана зажа¬дати від робітників і службовців пред’явлення:
а/ трудової книжки, оформленої в установленому законом порядку, а якщо дана особа поступає на роботу (робітником або службовцем) вперше – то довідку про останнє зайняття, видану по місцю мешкання відповідною житлово-експлуатаційною організацією, сільською або селищною Радою народних депутатів, а звільнені з рядів Збройних сил України зобов’язані пред’явити адміністрації військовий квиток.
б/ пред’явлення паспорту у відповідності з законодавством про паспорти.
Прийом на роботу без пред’явлення згаданих документів не допускається.
При прийомі на роботу, вимагаючи спеціальні знання, адміністрація лікарні вправі вимагати пред’явлення диплома або іншого документа про набуття освіти або професійної підготовки. При прийомі на роботу працівник зобов’язаний пройти медогляд.
Забороняється вимагати при прийомі на роботу документів, пред’явлення яких не передбачене законодавством.
Прийом на роботу оформляється наказом по лікарні, який об’являється робітнику під розписку. В наказі повинно бути вказано назва роботи /посади/ у відповідності з єдиним тарифно-кваліфікаційним довідником робіт і професій робітників, штатним розписом і обумовлені умовами оплати праці.
Фактичне допущення до роботи відповідною службовою особою вважається заключенням трудового договору незалежно від того, чи був прийом на роботу оформлений належним чином.
6. При поступленні на роботу робітника або службовця, або при переводі його в установленому порядку на іншу роботу, адміністрація лікарні зобов’язана ознайомити його з правилами внутрішнього трудового розпорядку і колективним договором, діючим в лікарні:
а/ ознайомити робітника або службовця з дорученою ро¬ботою, умовами та оплатою праці, роз’яснити його права і обов’язки;
б/ проінструктувати по техніці безпеки, виробничій санітарії, гігієні праці, протипожежної охорони і правилам по охороні праці.
7. На всіх робітників і службовців, пропрацювавших понад 5 днів, ведуться трудові книжки в порядку, установленому діючим законодавством.
8. Припинення трудового договору може мати місце лише на підставах передбачених діючим законодавством.
Робітники і службовці мають право розірвати трудовий договір, заключений на невизначений термін, попередивши про це адміністрацію письмово за два тижні. При розірванні трудового договору по поважним причинам передбаченим діючим законодавством власник, або уповноважений ним орган /адміністрація ОДЛ/ повинен розірвати договір у строк, про який просить працівник.
Після закінчення строку попередження робітник або службовець вправі припинити роботу, а адміністрація лікарні повинна видати робітнику трудову книжку і провести з ним розрахунок.
Терміново договір підлягає розірванню достроково на вимогу працівника у випадках його хвороби або інвалідності, які перешкоджають виконанню роботи по договору, порушення адміністрацією законодавства про працю, колективного або трудового договору і по іншим поважним причинам.
Розірвання трудового договору з ініціативи адміністрації лікарні не допускається без попередньої згоди Профкому лікарні.
Припинення трудового договору оформляється наказом адміністрації лікарні.
9. В день звільнення адміністрація лікарні зобов’язана видати робітникові або службовцеві його трудову книжку з внесенням в ній запису про звільнення і провести з ним остаточний розрахунок.
Записи по причині звільнення в трудову книжку повинні проводитись в повній відповідності з формулюванням діючого законодавства з покликанням на відповідну статтю, пункт закону.
Днем звільнення рахується останній день роботи.
III. ОСНОВНІ ОБОВ’ЯЗКИ РОБІТНИКІВ І СЛУЖБОВЦІВ
10. Робітники і службовці зобов’язані:
а/ робити чесно і добросовісно дотримувати дисципліну праці – основу порядка в лікарні, завчасно і точно виконувати розпорядження адміністрації, використовувати весь робочий час для продуктивної праці, утримуватись від дій, які не дають можливості іншим працівникам виконувати їх трудові обов’язки;
б/ підвищувати продуктивність праці, завчасно і належно виконувати по нарядам і завданням, норми виробітку і нормовані виробничі завдання, домагатися перевиконання цих норм;
в/ покращувати якість роботи, не допускати браку в роботі, дотримувати виробничу дисципліну;
г/ дотримувати вимоги по охороні праці, техніки безпеки, виробничої санітарії, гігієни праці і протипожежної охорони, передбачені відповідними правилами і інструкціями, працювати в отриманому спецодязі, спецвзуття, користуватись необхідними засобами індивідуального захисту;
д/ вживати заходи для негайного усунення причин й умов, які перешкоджають або затрудняють нормальний хід роботи /простой, аварія/ і негайно повідомляти адміністрацію про те, що трапилося.
є/ утримувати своє робоче місце, обладнання і пристосу¬вання, передавати його змінному працівникові в належному порядку, чистоті і в справному стані, а також дотримувати чистоту у структурному підрозділі і на території лікарні, дотримувати встановлений порядок зберігання матеріальних цінностей і документів;
ї/ берегти державне майно, ефективно використовувати машини, станки і інше обладнання, бережно ставитись до інструментів, вимірювальних приладів, спецодягу і інших предметів, виданих для користування робітникам, економно і раціонально витрачати сировину, матеріали, енергію, паливо та інші матеріальні ресурси;
ж/ вести себе гідно, дотримувати правила поведінки. Коло обов’язків /робіт/, які виконує кожний працівник по своїй спеціаль¬ності, кваліфікації або посаді, визначається єдиним тарифно кваліфікаційним довідником робіт і професій робітників, кваліфікаційними довідниками посад службовців, а також технічними правилами, службовими інструкціями і функціо¬нальними обов’язками, затвердженими в установленому порядку.
IV. ОСНОВНІ ОБОВ’ЯЗКИ АДМІНІСТРАЦІЇ ЛІКАРНІ
II. Адміністрація лікарні зобов’язана:
правильно організувати працю робітників і службовців, щоб кожний працював по своїй спеціальності і кваліфікації, мав закріплене за ним робоче місце, завчасно, до початку дорученої роботи був ознайомлений з установленим завданням і забезпечений роботою протягом всього робочого дня /зміни/.
Забезпечити здорові і безпечні умови праці, справний стан інструментів, машин, станків І іншого обладнання, а також нормативні запаси сировини, матеріалів і інших ресурсів, необхідних для безперебійної та ритмічної роботи:
а/ створити умови для росту виробничої праці шляхом впровадження новіших досягнень науки, техніки і наукової організації праці;
б/ здійснювати заходи по підвищенню ефективності вироб¬ництва, якості роботи, скороченню застосування ручної, малокваліфікованої і важкої фізичної праці, покращенню організації і під¬вищенню культури виробництва;
в/ постійно удосконалювати організацію оплати праці, за¬безпечити матеріальну заінтересованість робітників в результаті їх особистої праці в загальних підсумках роботи, економну і раціональну витрату фонду заробітної плати, фонду матеріального заохочення і інших заохочуючих фондів.
Забезпечити правильне застосування діючих умов оплати і нормування праці. Видавати зарплату по мірі можливості в установлені строки;
г/ забезпечити суворе дотримання трудової І виробничої дисципліни, постійно здійснювати організаційну, економічну і ви¬ховну роботи, скеровану на її здійснення.
Застосовувати заходи впливу до порушників трудової дисципліни, враховуючи при цьому думку трудового колективу;
д/ неухильно дотримуватись законодавства про працю і правила охорони праці, покращувати умови праці, забезпечити належне технічне обладнання всіх робочих місць і створити на них умови праці, відповідаючі правилам охорони праці /правилам техніки безпеки, санітарним нормам і правилам та інше/;
При порушенні правил та вимог, додержання яких при проведенні робіт необхідне для забезпечення безпечних умов праці, власник (адміністрація лікарні) за погодженням з Профспілковим комітетом вживає заходи, які гарантують безпечні умови праці;
є/ вживати необхідні заходи по профілактиці виробничого травматизму, професійним і іншим захворюванням робітників і службовців, а у випадках, передбачених законодавством завчасно надавати пільги і компенсації в зв’язку з шкідливими умовами праці /скорочений робочий день, додатковий відпуск і інше /;
є/ постійно контролювати знання і дотримання робітниками і службовцями вимог і інструкцій по техніці безпеки , виробничій санітарії і гігієні праці, по протипожежній безпеці;
ж/ створювати умови трудовому колективу для всесторонього підвищення продуктивності праці, покращенню якості роботи, раціонального використання робочого часу, сировини, матеріалів, харчових продуктів, енергії, завчасного проведення підсумків змагання, підвищення морального і матеріального стимулювання, високопродуктивної праці, рішення питань про заохочення передових колективів; винахідництво і заохочувати новаторів
з/ завчасно розглядати і впроваджувати раціоналізаторські пропозиції, підтримувати і виробництва, сприяти технічній творчості;
и/ забезпечити систематичне підвищення ділової кваліфікації працівників і їх рівня виробничих і правових знань і створювати необхідні умови для суміщення роботи з навчанням на виробництві і учбових закладах;
і/ створити в трудових колективах умови ділової, творчої обстановки, всіляко підтримувати і розвивати ініціативу, активність працівників, використовувати заходи громадського впливу.
Завчасно розглядати критичні зауваження робітників і службовців, повідомляючи їх про вжиті заходи.
Уважно ставитись до потреб і запитів робітників і служ-бовців, всебічно сприяти створенню їх житлових і культурно – побутових умов життя. Адміністрація самостійно здійснює свої обов’язки і у відповідних випадках разом або по узгодженні з профкомом лікарні.
V. РОБОЧИЙ ЧАС І ЙОГО ВИКОРИСТАННЯ
12. Час початку і закінчення роботи, перерви для відпочинку встановлюються адміністрацією лікарні в узгодженні з виконкомом Мукачівської міської Ради народних депутатів.
13. До початку роботи кожний робітник і службовець повинен відмітити свій прихід на роботу, а після роботи – тобто після за-кінчення робочого дня – відходу з роботи в порядку встановленому в лікарні.
14. Адміністрація лікарні зобов’язана організувати облік явки на роботу та відходу з роботи. Робітників, які появились па роботу в нетверезому стані, адміністрація лікарні не допускає до роботи в даний робочий день.
15. Позаурочні роботи, як правило, не допускаються. Застосування понадурочних робіт адміністрацією лікарні може проводитись у виключних випадках, передбачених діючим законодавством лише з дозволу Профспілкового комітету лікарні.
16. Забороняється в робочий час:
а/ відволікати робітників і службовців від їх безпосередньої роботи, викликати з роботи для виконання громадських обов’язків та проведення різного роду заходів, не пов’язаних з виробничою діяльністю.
б/ скликати збори і різні засідання по громадським справам.
17. Черговість надання щорічних відпусток встановлюється адміністрацією лікарні в узгодженні з Профкомом лікарні та з врахуванням необхідності нормальної роботи і з врахуванням створення благоприємних умов для відпочинку робітників та служ¬бовців.
Адміністрація лікарні також надає робітникам та службовцям відпустки за свій рахунок по сімейним обставинам та іншим причинам на відповідний строк по узгодженню сторін та має право відізвати з такої відпустки робітника в любий час по виробничій необхідності.
VI. ЗАОХОЧЕННЯ ЗА УСПІХИ В РОБОТІ
18. За сумлінне виконання своїх трудових обов’язків, підви¬щення продуктивності праці, тривалу і бездоганну працю, новаторство в праці і інші досягнення в роботі адміністрацією лікарні застосовуються слідуючі заохочення:
а/ оголошення подяки;
б/ вручення премії;
в/ винагорода цінним подарунком;
г/ нагорода почесною грамотою;
д/ представлення у вищі органи до заохочення, до наго¬родження орденами, медалями, почесними грамотами, нагрудними значками, і до присвоєння почесних звань і звання кращого працівника за даною професією.
VII. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПОРУШЕННЯ ТРУДОВОЇ ДИСЦИПЛІНИ
21. Порушення трудової дисципліни, невиконання або нена¬лежне виконання, по вині робітника, покладених на нього обо¬в’язків, тягне за собою застосування заходів дисциплінарного або громадського впливу, а також застосування і інших заходів, передбачених діючим законодавством.
22. За порушення трудової дисципліни адміністрація лікарні за¬стосовує слідуючі дисциплінарні стягнення:
а/ догана;
б/ звільнення з роботи.
Звільнення як дисциплінарне стягнення може бути засто¬совано за систематичне невиконання, без поважних причин, ро¬бітником або службовцем обов’язків, покладених на нього трудовим договором, в тому числі, якщо до робітника чи службовця раніш застосовувалися заходи дисциплінарного або громадського впливу, за прогул без поважних причин, в тому числі за відсутність на роботі протягом більше трьох годин, а також за появу на роботі в нетверезому стані.
Прогулом вважається неявка на роботу без поважних причин протягом всього робочого дня. Також прогульником рахується робітник або службовець, які відсутні на роботі більше трьох годин протягом робочого дня без поважних причин, і до них за-стосовуються теж заходи відповідальності, які встановлені за прогул.
23. За прогул адміністрація лікарні застосовує одну із слідую¬чих заходів передбачених в п.22 даних правил, крім того зниження в рамках, установлених діючим законодавством розміру одноразової нагороди за вислугу років.
Робітникам і службовцям, які скоїли прогул, або відсутнім на роботі більше трьох годин протягом робочого дня без поважних причин, чергова відпустка у відповідному році зменшується на число днів прогулу, при чому відпуск не повинен бути менше двох робочих тижнів /14 календарних днів/.
Незалежно від застосування заходів дисциплінарного чи то громадського стягнення, робітник або службовець, який скоїв прогул або появився на роботі в нетверезому стані, позбавляється виробничої премії повністю або частково. Йому зменшується розмір винагородження по підсумкам річної роботи в колективі.
24. Дисциплінарне стягнення застосовується керівництвом лі¬карні або вищестоящими службовими особами.
Адміністрація лікарні вправі замість застосування заходів дисциплінарного стягнення передати матеріали про порушення трудової дисципліни на розгляд трудового колективу, товариського суду.
25. Трудові колективи проявляють сувору товариську вимогу до робітників, які недобросовісно виконують свої трудові обов’язки, застосовуючи заходи громадського впливу /громадську догану/ передачу матеріалів на розгляд товариського суду та ставлять питання про застосування до порушників трудової та виробничої дисципліни, передбачених законодавством заходів впливу.
26. До застосування заходів дисциплінарного стягнення від
порушників трудової дисципліни повинно бути взято письмове по¬яснення.
Відмова від дачі письмового пояснення по суті не може бути перепоною для застосування дисциплінарного стягнення.
Дисциплінарне стягнення застосовується адміністрацією лікарні безпосередньо з виявленням поступка, але не пізніше од¬ного місця з дня його виявлення, не враховуючи час хвороби або перебування робітника у відпустці. Дисциплінарне стягнення не може бути застосовано пізніше шести місяців з дня скоєння поступка.
27. За кожне порушення трудової дисципліни може бути за-стосовано лише одне дисциплінарне стягнення.
28. Дисциплінарне стягнення оголошується в наказі /розпо¬рядженні/ і повідомляється працівникові під розписку.
29. Дисциплінарне стягнення може бути оскаржено працівни¬ком у встановленому законодавством порядку /комісію по трудовим спорам та в суд/.
30. Працівники лікарні несуть матеріальну відповідальність за шкоду, заподіяну лікарні в наслідок покладених на них трудових обов’язків в межах і розпорядку, передбаченому чинним законодавством за здійснену шкоду по вині працівника.
Матеріальна відповідальність за заподіяну шкоду по вині працівника може мати місце незалежно від притягнення працівника до дисциплінарної, адміністративної” чи то кримінальної відповідальності.
За шкоду, заподіяну лікарні при виконанні трудових обо¬в’язків, працівники, з вини яких заподіяно шкоду, несуть матері¬альну відповідальність у розмірі прямої дійсної шкоди, але не більше свого середнього місячного заробітку.
Матеріальна відповідальність понад середній місячний за¬робіток допускається лише у випадках, зазначених у законодавстві.
31. Категорично забороняється куріння медичними працівни¬ками в приміщенні та на території лікарні.