14 червня – Всесвітній день донора крові
4903
post-template-default,single,single-post,postid-4903,single-format-standard,bridge-core-2.6.2,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,overlapping_content,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-24.7,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-6.5.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-7,elementor-page elementor-page-4903

14 червня – Всесвітній день донора крові

14 червня – Всесвітній день донора крові

          Дата була обрана через те, що в цей день 1868 року народився Карл Ландштейнер — австрійський лікар, імунолог, який отримав в 1930 році Нобелівську премію за відкриття груп крові людини.

Всесвітній день донора крові покликаний просувати та підтримувати створення ефективних програм добровільного донорства крові в усіх країнах — на противагу лише сімейному та платному донорству.

На рівні із дорослими, донорства крові потребують й діти.

Лікування онкозахворювань у дітей неможливе без переливання крові та тромбоцитарної маси. Рак у дітей виліковний у 90% випадків, за умови своєчасної діагностики та якісно наданої допомоги, і насамперед за наявності донорської крові та її компонентів.

При цьому курс лікування для таких пацієнтів передбачає 10-50 процедур переливання крові.

Щодня крові потребують деякі малюки в пологових будинках та їхні мами, діти, які постраждали в автомобільних аваріях або переносять операції.

Ви можете бути донором, якщо маєте:

Вік від 18 років
Вагу від 50 кг
Добре самопочуття та здоров’я
Відсутність протипоказань

Ви можете стати донором
крові — раз на 60 днів
плазми — раз на 14 днів
тромбоцитів — раз на 14 днів

Пам’ятайте, один донор здатний врятувати життя трьом людям! Не будьте байдужими!

No Comments

Post A Comment