16 жовтня – День алерголога
3895
post-template-default,single,single-post,postid-3895,single-format-standard,bridge-core-2.6.2,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,overlapping_content,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-24.7,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-6.5.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-7,elementor-page elementor-page-3895

16 жовтня – День алерголога

16 жовтня – День алерголога

16 жовтня – День алерголога, тож пропонуємо дізнатися більше про харчову алергію та найчастіші симптоми, з якими звертаються пацієнти.

Дедалі частіше звертаються батьки зі скаргами на харчову алергію у своїх дітей. Такі пацієнти мають змогу отримати амбулаторну допомогу в поліклініці. У більш важких випадках – стаціонарну медичну допомогу на базі торакопульмонологічного відділення ОДЛ або навіть ВАІТ.

Як відомо, на харчову алергію страждає 1-3% дорослих та 4-6% дітей у світі. Харчова алергія – це реакція імунної системи, яка виникає у відповідь на вживання харчового продукту.

Інколи, навіть контакт слизових оболонок з певним харчовим алергеном, може викликати важку реакцію. До харчових продуктів, які найчастіше викликають алергію належать:

Молоко і молочні продукти
Яйця;
Пшениця;
Соя;
Арахіс;
Горіхи (такі як мигдаль або кешью)
Риба та морепродукти;
Кунжут;

Симптоми харчової алергії зазвичай з’являються від декількох хвилин до 2 годин. Клінічні симптоми можуть проявлятися по різному: від незначного висипання і свербежу до загрозливих для життя дитини станів, таких як анафілактичний шок, ангіоневротичний набряк, які потребують негайного медичного втручання.

Які ж клінічні прояви харчової алергії?
поколювання або свербіж у роті
кропив’янка, свербіж шкіри, набряк губ, обличчя, язика, горла чи інших частин тіла
почервоніння очей та сльозоточивість, утруднене дихання (задишка), закладеність носа
біль у животі, діарея, нудота чи блювання, запаморочення, непритомність.
різке зниження артеріального тиску, тахікардія

Яка допомога при харчовій алергії?

Найперше – необхідно припинити контакт з алергеном.
У випадку анафілаксії – викликати 103 , скористатися Епіпеном(автоінʼєктор Адреналіну).
Для полегшення таких проявів як свербіж, кропивʼянка – дати антигістамінний засіб.

Найдієвіший спосіб боротьби з харчовою алергією – це профілактика і запобігання її розвитку, а саме – уникати вживання харчових алергенів.

Поради для батьків:

Вчасно звертайтеся за медичною допомогою при підозрі у дитини харчової алергії.

Завжди уважно читайте етикетки на продуктах, які купуєте дітям.

Переконайтеся, що вони не містять інгредієнтів, які спричиняють алергію у вашої дитини.

Навчіться читати етикетки і помічати інші назви проблемних продуктів. Наприклад, молоко може позначатися як «казеїнат», пшениця – «глютен», а арахіс – «гідролізований овочевий протеїн»

Обовʼязково повідомляйте вихователів, вчителів, співробітників шкіл, садків,дитячих таборів, кафе, ресторанів про алергію у вашої дитини. Особливо це стосується при організації дитячих свят, днів народжень,на яких пригощають дітей різними солодощами,тістечками, які можуть стати причиною важких алергічних реакцій.

Навчіть дитину просити про допомогу, якщо їй стає погано після їжі.

Дитина повинна завжди мати при собі автоін’єктор адреналіну у випадку наявності серйозних алергічних реакцій у минулому.

Подбайте про те, щоб ваша дитина носила яскравий браслет, в якому буде вказано інформацію про її алергію (див.фото)

Бережіть себе ,будьте здоровими і вчасно звертайтеся за медичною допомогою!

No Comments

Post A Comment