17 листопада відзначають Міжнародний день недоношених дітей (World Prematurity Day).
4059
post-template-default,single,single-post,postid-4059,single-format-standard,bridge-core-2.6.2,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,overlapping_content,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-24.7,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-6.5.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-7,elementor-page elementor-page-4059

17 листопада відзначають Міжнародний день недоношених дітей (World Prematurity Day).

17 листопада відзначають Міжнародний день недоношених дітей (World Prematurity Day).

Він був заснований в 2009 році за ініціативою Європейського фонду по догляду за новонародженими дітьми.

Недоношена дитина потребує особливої уваги та догляду, як з боку лікарів, так і батьків; спеціалізованого обладнання та сучасних підходів до лікування. Ознаки та ризики передчасних пологів не завжди можна вчасно розпізнати, тому можна вважати, що передчасне народження — це неконтрольований процес.

Згідно з рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров’я, недоношеною вважається дитина, яка народилася в термін з 22 до 37 тижня вагітності.

Усі передчасно народжені для визначення оптимального обсягу медичних втручань та виходжування розподіляють на гестаційні групи:

▪️36 тижнів та 6 днів — незначно передчасно;
▪️32 — 34 тижні — помірно передчасно;
▪️28 — 32 тижні — значно передчасно;
▪️менше 28 тижнів — вкрай передчасно.

Причинами передчасних пологів можуть бути, як і вік матері (найчастіше такі діти з’являються у жінок, які до 18-ти або старше 39 років), так і патології протягом вагітності. Також причиною можуть бути попередні аборти, хвороби, фізична і психічна травми, серед цього – і отруєння нікотином і алкоголем.

Крім того, передчасні пологи можуть бути спровоковані і стресовою ситуацією.

Характерні риси малюків, що з’явилися раніше 37-ого тижня вагітності:

▪️маленький зріст, недостатня маса тіла;
▪️непропорційність (зазвичай велика голова, пупок розташований нижче, ніж у доношених дітей, руки, ноги і шия досить короткі);
▪️ відсутня підшкірний прошарок жиру, а на тілі добре видно кровоносні судини;
▪️м’якість кісток голови.;
▪️ нігті короткі і слабкі;
▪️м’які вушні раковини;
▪️недорозвинені статеві органи (у хлопчиків – не опущені яєчка в мошонку, у дівчаток – великі статеві губи не сформовані.
▪️рухова активність знижена, відсутнє почуття голоду, слабкий крик.

В середньому у світі кожна 10 новонароджена дитина народжується недоношеною. На Закарпатті за 9 місяців цього року народилося близько 500 недоношених дітей. Більше 110 передчасно народжених малюків із найскладнішими випадками захворювання лікувалося в Обласній дитячій лікарні.

No Comments

Post A Comment