Де лікувати дітей з ТРАВМАМИ?
1147
post-template-default,single,single-post,postid-1147,single-format-standard,bridge-core-2.6.2,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,overlapping_content,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-24.7,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-6.5.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-7,elementor-page elementor-page-1147

Де лікувати дітей з ТРАВМАМИ?

Де лікувати дітей з ТРАВМАМИ?

Стан дитячого травматизму у Закарпатській області та його негативні наслідки викликають велику стурбованість. На сьогодні спостерігається досить висока частота випадків неправильного підходу до діагностики та лікування дітей з травматологічною та ортопедичною патологією.  

Це пов’язано з тим, що, після реформування і переходу на нові принципи фінансування лікарень з боку НСЗУ відбувається госпіталізація дитини без врахування складності хвороби і етапності надання медичної допомоги. Має місце інтенсивне поширення хірургічного лікування травм та захворювань опорно-рухового апарату у дитячого населення в лікарнях нашої області, у яких відсутні досвід роботи, дитячі спеціалісти, умови належного лікування та реабілітації дітей.

Загалом мають місце ускладнення  у вигляді неправильних зрощень переломів, подовження термінів їх консолідації, розвитку гнійно-запальних процесів після проведених оперативних втручань, інфікування опікових ран і т.д. У діток з опіковою травмою неодноразово відмічається порушення протоколів лікування у вигляді застосування методів народного лікування, що,  можливо, пов’язане з недовірою батьків до медичних працівників на місцях. Значно збільшилася кількість випадків пізнього звернення дітей з вродженими вадами опорно-рухового апарату і, як наслідок, пізнього початку лікування, від якого в більшості випадків залежать результати. 

Зменшити частоту даних ускладнень можливо через чітке дотримання сучасного лікування та процесу етапності надання медичної допомоги дитячому населенню в умовах обласної дитячої лікарні. Підхід до лікування дітей з травмами та ортопедичною патологією повинен бути з урахуванням  можливостей медичного закладу та наявності в ньому дитячих спеціалістів, які мають відповідні сертифікати по дитячій травматології і ортопедії. Крім того, за потреби, важкохвора дитина отримає також і консультації інших дитячих фахівців. Важливу роль відіграє належне й детальне інформування батьків про важливість дотримання спеціального режиму під час лікування дитини.

Успішне лікування дітей потребує від ортопеда-травматолога спеціального мислення, спрямованого на вирішення різноманітних біомеханічних задач з врахуванням анатомо-фізіологічних особливостей дитячого організму. Для освоєння різних методів лікування травматологічних та ортопедичних хворих потрібно більше зусиль і клінічного досвіду, який є у працівників нашого закладу. Для сучасної дитячої травматології та ортопедії характерний пошук нових діагностичних та лікувальних методів, оригінальних хірургічних рішень в умовах єдиного в області спеціалізованого відділення  дитячої травматології та ортопедії.

 

No Comments

Post A Comment