Депутати шукають можливості оновлення обладнання в обласній дитячій лікарні
3437
post-template-default,single,single-post,postid-3437,single-format-standard,bridge-core-2.6.2,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,overlapping_content,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-24.7,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-6.5.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-7,elementor-page elementor-page-3437

Депутати шукають можливості оновлення обладнання в обласній дитячій лікарні

Депутати шукають можливості оновлення обладнання в обласній дитячій лікарні

Голова Закарпатської обласної ради Володимир Чубірко, його заступник Василь Дем’янчук та депутати Михайло Кіш, Євген Мешко, Єлизавета Біров зустрілися з колективом обласної дитячої лікарні у Мукачеві. Метою зібрання був моніторинг потреб закладу та створення плану дій щодо розвитку і покращення якості надання медичних послуг.
 
КНП «Обласна дитяча лікарня» – комунальний заклад Закарпатської обласної ради. За словами керівниці Єлизавети Біров, сьогодні він обслуговує 300 тисяч жителів краю. З початку війни до них доєдналися і вимушені переселенці, які тимчасово проживають у краї. Разом з дітьми в палатах перебувають мами.
 
7 корпусів лікарні розташовані в трьох різних локаціях Мукачева. У деяких будівлях проводився ремонт, стан інших є незадовільним, вони потребують реконструкції або ж повного знесення і будівництва на цьому місці інших корпусів. До початку повномасштабного вторгнення заклад було включено до програми Президента України «Велике будівництво» з бюджетом у 650 мільйонів грн., але війна скасувала усі плани й фінансування проєкту зупинено. Наразі лікарню фінансує Національна служба здоров’я України. Однак для того, щоб надавати якісні послуги, заклад повинен розвиватися.
 
Керівники відділень та медики озвучили потреби в устаткуванні та обладнанні.
 
«У нас є велика необхідність у придбанні нового МРТ, багатозрізової КТ, лабораторії ходи, щоб ми мали змогу оперувати дітей з ДЦП, розхідних матеріалів для нашого унікального апарату «Гексаподу», який подовжує кінцівки не тільки малечі, а й військовослужбовцям, адже лікарня волонтерить у госпіталі для поранених», – повідомила Єлизавета Біров.
 
Окремі потреби закриваються централізовано державним коштом. Дещо виділяється з обласного бюджету, та багато питань ще потребують вирішення. Учасники зустрічі домовилися створити спільний комунікаційний канал, куди медики зможуть подати заявки на обладнання, якого потребують у першу чергу. Зі сформованим списиком працюватиме група депутатів та шукатиме можливості придбання необхідного устаткування.
 
«Ми розуміємо, що вкладень потрібно дуже багато. Це і апаратура, і приміщення, але наше завдання – шукати для цього можливості. Звичайно, це не може бути зроблено за пів року чи рік, але якщо ми знатимемо ваші потреби, то при нагоді використаємо найменшу можливість, щоб вам допомогти. Це можуть бути гранти, зв’язки із закордонними партнерами, благодійні організації, спонсорські кошти», – зазначив Василь Дем’янчук.
 
Депутати оглянули територію лікарні, окремі корпуси, а також поспілкувалися з клієнтами відділень. Підсумовуючи зустріч, спікер обласної ради підкреслив: «Важлива і пізнавальна поїздка до нашої установи. Такі виїзні засідання плануємо організовувати систематично, аби депутати на власні очі бачили проблеми і розуміли, за що голосують на комісіях і сесіях. Будемо реагувати якомога швидше й вирішувати базові першочергові завдання. В Україні війна, а тут мова про життя і здоров’я дітей. За них потрібно боротися, бо це наше майбутнє».
No Comments

Post A Comment