Covid-19. Цифри та факти
2202
post-template-default,single,single-post,postid-2202,single-format-standard,bridge-core-2.6.2,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,overlapping_content,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-24.7,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-6.5.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-7,elementor-page elementor-page-2202

Covid-19. Цифри та факти

Covid-19. Цифри та факти

Чи проникає мРНК вакцини проти COVID-19 та Spike-білок, що кодується мРНК, через гематоплацентарний бар’єр?

Результати обстеження 48 щеплених вагітних підтверджують безпеку мРНК-вакцин для плацентарно-фетальної одиниці – мРНК вакцини не досягають значних концентрацій. Такий висновок було зроблено на підставі відсутності ідентифікованого Spike-білка SARS-CoV-2 у тканині плаценти, пошук якого здійснювали імуногістохімічним методом.

Джерело: doi.org

В іншому дослідженні оцінювали трансплацентарний перехід мРНК-акцинних продуктів і функціональних антитіл проти SARS-CoV-2 під час вагітності та їх наявність у немовлят у групі з 20 осіб, вакцинованих під час вагітності. Не було виявлено жодних доказів наявності мРНК-вакцини у крові матері, тканині плаценти чи пуповинній крові під час пологів. Проте було виявлено трансплацентарну передачу IgG і нейтралізуючих антитіл до новонародженого, який зберігався протягом перших місяців життя. Крім того, використовуючи секвенування фагової імунопреципітації, було виявлено специфічну для вакцини ознаку зв’язування епітопу Spike-білка SARS-CoV-2, який трансплацентарно передається під час вагітності. Як висновок: продукти мРНК-вакцин не передаються до плоду під час вагітності, однак час вакцинації під час вагітності має вирішальне значення для забезпечення трансплацентарної передачі захисних антитіл у перші місяці життя.

Джерело: doi.org

Джерело: щотижневий дайджест новин “Covid-19” , підготовлений у межахспільного зі Світовим банком  проєкту МОЗ України.

No Comments

Post A Comment