Лікарі Закарпатської ОДЛ врятували новонароджене немовля
4809
post-template-default,single,single-post,postid-4809,single-format-standard,bridge-core-2.6.2,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,overlapping_content,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-24.7,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-6.5.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-7,elementor-page elementor-page-4809

Лікарі Закарпатської ОДЛ врятували новонароджене немовля

Лікарі Закарпатської ОДЛ врятували новонароджене немовля

Лікарі Закарпатської ОДЛ врятували новонароджене немовля, внутрішні органи якого були вивернуті назовні

Хлопчик народився на 30 тижні вагітності з вагою 1500 грам з вродженою вадою передньої черевної стінки: величезним отвором в животі, через який випадали кишківник, шлунок та печінка.

Аби вижити, він потребував негайної операції.

Наша виїзна неонатологічна бригада в першу добу життя доставила новонародженого в Закарпатську обласну дитячу лікарню (Мукачево), де фахівці реанімації новонароджених та хірургічного відділення одразу ж прооперували його.

Операцію проводив дитячий лікар-хірург Андрій Вікторович Чернов.

Операція була складною і тривала близько двох годин, оскільки розмір та об’єм черевної стінки були замалі для занурення органів, що розвивалися назовні. Але, завдяки техніці виконання операції та подальшої інтенсивної терапії, стан малюка покращувався.

Виходжувала і стабілізувала стан дитини високопрофесійна, чуйна, турботлива команда відділення реанімації та інтенсивної терапії для новонароджених. Його завідувач Роман Вʼячеславович Переходько разом із реанімаційною командою забезпечили умови для підтримки функцій життєво важливих органів і систем, відновлення функцій шлунково-кишкового тракту малюка.

Зараз хлопчик набирається сил під пильним наглядом медиків Неонатального центру. Його життю вже нічого не загрожує: вроджену ваду лікарям вдалося скоригувати, відновити цілісність передньої черевної стінки та стабілізувати роботу внутрішніх органів.

Гастрошизис – це надзвичайно важка вада розвитку плода. Вона полягає в тому, що у дитинки відсутня передня черевна стінка в ділянці біля пупка. Через цей дефект у плода виходять зовні внутрішні органи. Це може бути товста чи тонка кишка, шлунок, частина сечового міхура. І всі ці органи плавають в амніотичній рідині.

No Comments

Post A Comment