Літо продовжується, а це означає, що можуть зрости рівні алергенів, аж до високих та надвисоких значень. Які ці алергени і чому концентрація не завжди показник?
Основними алергенами кінця червня та початку липня – є злаки. Саме в західних областях цього року концентрація їхнього пилка особливо висока.
Але не забувайте, що пилок злаків частіше потрапляє вам до носа та очей, коли ви відпочиваєте на природі. Алергенність пилку злаків висока і для виникнення симптомів, достатньо одне пилкове зерно на кубометр повітря. Тому й симптоми частіше виникають, коли ви знаходитесь на відкритому повітрі.
В містах причиною ваших симптомів можуть стати газони.
Ще один потенційний алерген – це пилок липи, яка також активно цвіте. Пацієнти можуть бути чутливими до меду, у тому числі липового. Але у випадку з липою основне – не контактувати ( не нюхати цвіт, не сидіти під цим деревом).
Компанію злакам і липі складають й рослини родини амарантових: лобода. Рівні їхнього пилку поступово зростають. Також цвіте щавель, подорожник. Для людей схильних до алергії, може бути актуальним і цвітіння оливи та інших рослин.
Але не варто забувати, що більшість типів інгаляційної алергії, в тому числі й чутливість до кліщів домашнього пилу, домашніх тварин, спор грибів та практично всього пилку (поліноз) можна вилікувати.
Для цього існує класичний метод алергенної, або алерген-специфічної імунотерапії (АІТ або АСІТ)
Тому на тлі цвітіння рослин саме час добре проконсультуватися з лікарем-алергологом щодо лікування. Адже правильно підібрана АІТ з часом допоможе забути про алергію назавжди.
Коли симптоми полінозу почнуть загострюватися, а разом і ними виникатимуть симптоми харчової алергії, важливо правильно встановити їхні причини.
В Закарпатській ОДЛ приймає дитячий алерголог – Оксана Андріївна Коваль, лікар вищої категорії з досвідом роботи понад 21 рік.
Оксана Андріївна проведе необхідну діагностику для виявлення причини алергії, призначить терапевтичні заходи, проконтролює результати лікування і запропонує способи попередження розвитку патологічних станів у майбутньому.
м. Мукачево, вулиця Івана Франка, 39.
Приймальне відділення:
+38 099 716 91 93
(03131) 2-14-91
Реєстратура поліклініки:
(03131) 2-13-62
+38 097 405 57 22
No Comments