Одним з найбільш приоритетних напрямків роботи ОДЛ є відновне лікування дітей з органічними ураженнями нервової системи
4654
post-template-default,single,single-post,postid-4654,single-format-standard,bridge-core-2.6.2,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,overlapping_content,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-24.7,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-6.5.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-7,elementor-page elementor-page-4654

Одним з найбільш приоритетних напрямків роботи ОДЛ є відновне лікування дітей з органічними ураженнями нервової системи

Одним з найбільш приоритетних напрямків роботи ОДЛ є відновне лікування дітей з органічними ураженнями нервової системи

Саме поняття “реабілітація” в сучасних умовах визначається як система взаємопов’язаних компонентів (медичних, психологічних та соціальних), яка спрямована на досягнення кінцевої мети: відновлення статусу хворої дитини, насамперед апеляції до її особистості.
 
Зрозуміло, що апеляція до особистості хворої дитини з позиції клінічного підходу потребує ретельного вивчення преморбідних особливостей дитини, її реакцію на захворювання, сприйняття лікаря, впливу хвороби на соціальний статус і, нарешті, специфіки психо-емоційних розладів, характерних для конкретного захворювання.
 
Діти з органічним ураженням нервової системи стабільно займають перше рангове місце серед дітей з інвалідністю  (питома вага разом з психічними розладами складає понад 35% дитячої інвалідності). До переважних нозологічних форм, які формують інвалідність у дітей внаслідок патології нервової системи відносяться: дитячий церебральний параліч, епілепсія, прогресуюча м’язова дистрофія та ін.
 
Отже, дана проблема несе в собі як соціальну напругу (обмежена ефективність лікування, догляд за хворою дитиною в сім’ї, адаптація дитини в організованих колективах) так і виражені фінансові навантаження на державу (дороге стаціонарне лікування, утримання спеціалізованих закладів для дітей-інвалідів, пожиттєві соціальні виплати, тощо). 
 
Саме тому Центр реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи “Росинка” в Закарпатській ОДЛ функціонує майже 25 років. 
 
Очолює відділення лікар-невролог – Олександра Миколаївна Радь.
 
В Центрі “Росинка” з дітками займаються висококваліфіковані спеціалісти: 
 
– Лікар-невролог
– Ортопед 
– Педіатр
– Лікар фізичної та реабілітаційної медицини 
– Ерготерапевт 
– Фізичний терапевт 
– Асистенти фізичного терапевта та асистенти арготерапевта 
– Масажисти
– Логопед 
– Педагог-дефектолог 
– Практичний психолог 
 
Щороку тут отримують курси комплексної реабілітації біля 250 дітей. Кожна дитинка проходить повне лабораторно-інструментальне обстеження на базі лікарні. Всі заняття з маленькими пацієнтами індивідуальні, урахуванням рівня розвитку функціональних систем та переважного їх ураження. Для кожної дитини розробляються індивідуальні інтегральні програми реабілітації.
No Comments

Post A Comment