Що таке гемофілія? Які симптоми у дітей можуть вказувати на хворобу ?
2633
post-template-default,single,single-post,postid-2633,single-format-standard,bridge-core-2.6.2,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,overlapping_content,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-24.7,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-6.5.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-7,elementor-page elementor-page-2633

Що таке гемофілія? Які симптоми у дітей можуть вказувати на хворобу ?

Що таке гемофілія? Які симптоми у дітей можуть вказувати на хворобу ?

На ці питання відповідає дитячий лікар-гематолог Закарпатської ОДЛ Ірина Сікора.

Гемофілія — це рідкісне вроджене серйозне захворювання, пов’язане з Х-хромосомою, яке впливає на здатність крові згортатися. Це означає, що у людей з гемофілією кровотеча не зупиняється довше, ніж у здорових людей.

Найпоширенішим типом захворювання є гемофілія А, при якій у людини недостатньо фактора згортання крові VIII (FVIII).

Гемофілія В зустрічається рідше, при цьому захворюванні люди не мають достатньої кількості фактора згортання крові IX (FIX). Цей тип гемофілії зустрічається лише у 15–20% випадків.

У важких випадках гемофілії безперервна кровотеча виникає після незначної травми або навіть за відсутності травми (так звана спонтанна кровотеча). Можуть виникати серйозні ускладнення внаслідок кровотеч у суглоби, м’‎язи, головний мозок або інші внутрішні органи.

Гемофілія, за дуже рідкісними винятками, зустрічається тільки у чоловіків.

У деяких випадках гемофілія є набутою — вона розвивається, коли в організмі виробляються антитіла до факторів згортання крові.

У більшості маленьких дітей першими ознаками гемофілії є сильна кровотеча під час прорізування зубів, поява синців навіть від незначних травм, набряки в ділянці суглобів, які можуть бути викликані внутрішньою кровотечею.

У дітей більш старшого віку і у дорослих, крім уже перерахованих, виникають такі симптоми гемофілії: носові кровотечі без явних причин, присутність крові в сечі (це викликано кровотечею в нирках або сечовому міхурі) та у випорожненнях (зумовлено кровотечею в кишечнику або у шлунку).

Хворі на гемофілію повинні дотримуватися всіх рекомендацій лікаря, своєчасно проводити лікування кровотеч і гематом. При зверненні до лікаря з приводу інших захворювань хворий обов’язково повинен інформувати про наявність у нього гемофілії.

При підозрі необхідна консультація гематолога, який призначить необхідні обстеження.

Бережіть себе і ніколи не хворійте, але в разі потреби ми завжди чекаємо вас за адресою:

м. Мукачево, вулиця Ярослава Мудрого, 17.

Приймальне відділення:

+38 099 716 91 93
03131) 2-14-91

Реєстратура поліклініки:

(03131) 2-13-62, 2-34-26
+ 38 066 716 99 50
+38 097 405 57 22

No Comments

Post A Comment