Що таке кір та які його симптоми?
5555
post-template-default,single,single-post,postid-5555,single-format-standard,bridge-core-2.6.2,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,overlapping_content,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-24.7,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-6.5.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-7,elementor-page elementor-page-5555

Що таке кір та які його симптоми?

Що таке кір та які його симптоми?

На Закарпатті фіксують зростання кількості хворих на кір. З початку року в регіоні зареєстрували 48 випадків кору, з них 43 — серед дітей.

Найбільше хворих у Мукачівському, Хустському, Ужгородському та Тячівському районах.

Кір – небезпечне вірусне захворювання, яке є однією з найпоширеніших причин дитячої смертності у світі. Переважно на кір хворіють саме діти, які не мають щеплень. Однак дорослі та підлітки, яких не вакцинували в дитинстві, також можуть захворіти.

Спершу інфікована людина стає млявою, у неї виникають проблеми зі сном та знижується апетит. Пізніше з’являються нежить та кашель, а також підвищується температура.

Уже через кілька днів температура падає, а от кашель та нежить навпаки посилюються. При цьому в хворого збільшуються лімфовузли, виникає запалення слизової оболонки очей, можуть бути гнійні виділення. Рожеві крапкові висипання з’являються на 2-3 день. Їх можна помітити на слизовій оболонці ясен, щік та губ ще до появи висипів на тілі.

На 4-5 день після перших симптомів кору температура хворого знову зростає до 39-40 градусів і він вкривається червоними цятками. Спершу висип з’являється на шкірі голови, на обличчі та за вухами, а пізніше розповсюджується на тіло, руки та ноги.

На додачу, у хворого посилюється нежить, набрякають повіки та обличчя. Людей з кором також мучить головний біль. До симптомів може додатися ще й пронос.

Захворювання може призвести до пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку — енцефаліту, інших серйозних ускладнень, а також до інвалідності та смерті.

Варто наголосити, ліків від кору не існує, єдиний надійний метод профілактики захворювання — вакцинація.

Щеплення проти кору проводять уже понад 50 років, і за ці роки вакцини зарекомендували себе як безпечний та ефективний спосіб профілактики.

Вакцинація формує специфічний імунітет, унаслідок чого організм людини стає нечутливим до захворювання. Згідно з календарем в Україні, в 12 місяців проводять перше щеплення від кору, а в 6 років — планову ревакцинацію. Ці дві дози вакцини забезпечують захист організму від кору.

❓Що робити, якщо дитина захворіла на кір?

Перші симптоми кору – привід негайно звернутися до лікаря. Батьки мають розуміти, що від своєчасного лікування залежить не тільки здоров’я, а й життя дитини. Високий відсоток дитячої смертності пов’язаний з ускладненнями, спричиненими цим захворюванням. Кір у немовлят особливо небезпечний, адже маленький організм ще не здатний впоратися з важкими проявами хвороби через відсутність міцного імунітету.

📍м. Мукачево, вулиця Івана Франка, 39.

Приймальне відділення:

📞 +38 099 716 91 93
📞 (03131) 2-14-91

Реєстратура поліклініки:

📞 (03131) 2-13-62

No Comments

Post A Comment