Хірургічні втручання у дітей і підлітків часто зовсім не схожі на операції для дорослих. Це відноситься і до питання ЯК треба проводити операцію, але найголовніше, – чи ТРЕБА взагалі її проводити, чи не можна її уникнути. До того ж, треба пам’ятати, що деякі захворювання, які у дорослих однозначно вимагають хірургічного втручання, у дітей, особливо в ранньому віці, є фізіологічним, тобто нормальним станом організму.
Одним з найсучасніших, перспективним та малотравматичним методом хірургічного лікування в дитячому віці є лапароскопія. Це сучасний хірургічний метод, який передбачає проведення діагностичних досліджень і операцій на органах черевної порожнини і малого тазу через невеликі проколювання на передній черевній стінці, що означає «майже без розрізів».
Метод лапароскопії є найменш травматичним і безболісним для маленьких пацієнтів. Хірургічні втручання проводяться через кілька точкових проколів (до 5 мм) за допомогою мініатюрного обладнання та маленької відеокамери.
Серед переваг лапароскопії основними є: ⠀
детальна візуалізація;
мінімальна крововтрата; ⠀
швидке загоєння проколів черевної стінки;
косметичний ефект (залишаються майже непомітні рубці);
мінімальний ризик післяопераційних ускладнень;
короткий період відновлення.
Коли роблять операції новонародженим мініінвазивним методом?
діагностична лапароскопія
доброякісні пухлини черевної порожнини;
пахвинна кила
при вроджених вадах розвитку.
Операції виконуються командами фахівців відділення реанімації новонароджених та хірургічного відділення Закарпатської ОДЛ. Лікарі дбають про своїх маленьких пацієнтів і створюють для них максимально комфортні умови.
No Comments