ЩОТИЖНЕВИЙ ДАЙДЖЕСТ НОВИН “COVID-19. ЦИФРИ І ФАКТИ”
2582
post-template-default,single,single-post,postid-2582,single-format-standard,bridge-core-2.6.2,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,overlapping_content,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-24.7,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-6.5.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-7,elementor-page elementor-page-2582

ЩОТИЖНЕВИЙ ДАЙДЖЕСТ НОВИН “COVID-19. ЦИФРИ І ФАКТИ”

ЩОТИЖНЕВИЙ ДАЙДЖЕСТ НОВИН “COVID-19. ЦИФРИ І ФАКТИ”

Вакцинація проти COVID-19 осіб, які отримують імуносупресивну /імуномодулюючу терапію з приводу аутоімунних ревматичних захворювань.
џ Пацієнти з аутоімунними ревматичними захворюваннями та високим ризиком важкого перебігу COVID-19 повинні суворо дотримуватися заходів інфекційного контролю навіть після завершеної вакцинації проти COVID-19.
џ Термін введення вакцини проти COVID-19 має враховувати перебіг хвороби у конкретного пацієнта, її активність та ризик розвитку тяжкого COVID-19.
џ Пацієнтам, яким діагноз був встановлено нещодавно, або тим, хто ще не розпочав імуномодулюючу терапію, слід розглянути можливість введення першої дози вакцини проти COVID-19 до початку імуносупресивної терапії, якщо клінічні обставини дозволяють це зробити.
џ При виборі вакцин проти COVID-19 для щеплення пацієнтів з аутоімунними захворюваннями слід надавати перевагу вакцинам на платформі мРНК, що пов’язано з більшим досвідом їх застосування. Пацієнти з аутоімунними хворобами, які отримують імуномодулюючу терапію, можуть потребувати введення додаткових доз вакцини проти COVID-19 (див. Позицію НТГЕІ щодо рекомендацій стосовно застосування третьої дози вакцини / ревакцинації проти COVID-19: Позиція НТГЕІ № 18-10/2021-1).

 

Світова практика

Всесвітня організація охорони здоров’я
«Занадто рано завершувати надзвичайну ситуацію у сфері охорони здоров’я, що пов’язана з COVID-19»


Нещодавно ВООЗ заявила, що COVID-19 залишається пандемією та надзвичайною ситуацією в галузі охорони здоров’я, що викликає міжнародне занепокоєння. «Хоча глобальна ситуація, очевидно, покращилася з початку пандемії, вірус продовжує змінюватися, і залишається багато ризиків і невизначеностей», – заявив генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебрейесус. «Ця пандемія дивувала нас раніше і цілком може знову».
Джерело: www.usnews.com


Засідання ACIP (НТГЕІ США): оновлена інформація про вакцинацію проти COVID-19, безпека вакцин для дітей і вагітних


У жовтні відбулося засідання ACIP, на якому одноголосно була проголосована рекомендація з включення вакцини проти COVID-19 до календаря щеплень для дітей. Це означає, що CDC додає вакцину від COVID-19 до програми «Вакцини для дітей» і у разі, якщо федеральний уряд припинить закупівлю вакцин, діти без медичної страховки все одно зможуть отримати їх безкоштовно. Це не означає, що CDC зобов’язує вакцинуватися дітей для відвідування шкіл. Також на зустрічі ACIP було оновлено інформацію про безпеку вакцин проти COVID-19 для вагітних.


За висновками розгляду, на цей момент немає жодних сумнівів у тому, що вакцини проти COVID-19 безпечні під час вагітності та важливі для матері та плоду / дитини. Ефективність вакцинації матері щодо запобігання госпіталізації дитини після інфікування становила 80–90 % під час хвилі «Дельта» та 60 % під час хвилі «Омікрон».
Джерело: www.cdc.gov


Рекомендуємо ознайомитись із додатковими корисними джерелами достовірної інформації про COVID-19 та вакцинацію.
1. Все про вакцинацію від COVID-19 в Україні: vaccination.covid19.gov.ua
2. Брошура для медиків «Як розмовляти з пацієнтами про COVID-19» – у каталозі діджитал- та друкованих матеріалів
«Спільнотека» від ЮНІСЕФ spilnoteka.org

No Comments

Post A Comment