Хлопчик з народження страждав через важку генетичну патологію, через що не міг нормально харчуватися, розмовляти та навіть дихати. Так звана “дірка в піднебінні” вимагала постійного використання спеціальної пластини, інакше їжа потрапляла у дихальні шляхи. У дитини змістилася щелепа, майже перестали рости зуби й виник сильний дефект мовлення.
Батьки робили все можливе, аби допомогти своїй дитині: були проведені чотири операції в інших клініках України, але жодна з них не мала успіху. Ба більше, вони навіть ускладнили процес останнього оперативного втручання.
Допомогти хлопчику погодилася команда американських хірургів, які провели операцію в Закарпатській ОДЛ спільно з дитячим лікарем-хірургом, асистентом кафедри хірургічних хвороб – Яном Олександровичем Шелельо.
Команда фахівців прибула у такому складі:
Стефан Ковач – пластичний хірург, член і співдиректор Penn Orthoplastic Limb Salvage Center, доцент кафедри ортопедичної хірургії.
Ендрю Баудер – клінічний науковий співробітник Школи медицини Перельмана при Університеті Пенсільванії.
Оксана Джексон – лікар відділення дитячої краніофаціальної пластичної хірургії лікарні Філадельфії
Хірурги перенесли шкірний клапть з передпліччя разом з судинами для заміщення дефекту піднебіння. Судинні ніжка підшкірно в підщічному просторі вивели на шию зліва, підшивши їх до судин шиї.
Операція тривала понад 6 годин, але пройшла за планом та завершилася успішно. Повний контроль стану пацієнта під час операційного втручання, а також післяопераційний догляд у відділенні анестезіології та інтенсивної терапії забезпечила команда анестезіологів на чолі з лікарем реанімаційного відділення ОДЛ, дитячим анестезіологом Антоном Антоновичем Кізманом. Тепер хлопчика очікує реабілітація та, нарешті, довгоочікуване одужання.
No Comments