Всесвітній день азбуки Брайля
2747
post-template-default,single,single-post,postid-2747,single-format-standard,bridge-core-2.6.2,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,overlapping_content,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-24.7,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-6.5.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-7,elementor-page elementor-page-2747

Всесвітній день азбуки Брайля

Всесвітній день азбуки Брайля

З 2019 року 4 січня відзначають Всесвітній день азбуки Брайля.

Для мільйонів незрячих людей способом спілкування, освіти та доступу до інформації є шрифт Брайля — унікальний тактильний рельєфно-крапковий шрифт, названий на честь свого винахідника.

Саме француз Луї Брайль у 15-ти річному віці створив те, що допомагає людям з вадами зору читати, писати, працювати на комп’ютері і грати на музичних інструментах.

У 3 роки з Луї стався нещасний випадок. Хлопчик пошкодив собі око. А трохи згодом хвороба уразила й друге око. Батьки Брайля доклали максимум зусиль, щоб їхній син отримав початкову освіту, а згодом влаштували Луї у Королівський інститут для незрячих дітей. Саме там хлопчик розпочав роботу над створенням власного рельєфно-крапкового шрифту.

Нині в Україні для слабозорих та незрячих дітей існують спеціалізовані садочки та школи. Така є і в Мукачеві. Тифлопедагоги займаються з дітками саме за допомогою книг зі шрифтом Брайля. До речі, окрім підручників зі шрифтом Брайля, сьогодні вже є й ілюстровані тактильні книги для дітей, за допомогою яких можна «побачити» картинку руками.

Батьки незрячих дітей стверджують, що дуже цінно мати такі книги. Адже, 90% інформації людина сприймає саме оком, а в незрячої такої змоги немає. Для дитини читати книгу шрифтом Брайля – це ніби переживати історію дотиком.

Війна зробила життя слабозорих та незрячих дітей в Україні ще складнішим. Багато родин були змушені виїхати за межі своїх областей. Діти, що перестали відвідувати заняття у школах та садочках нині обмежені в спілкуванні, занурені в пітьму.

Батькам таких діток необхідно звертатися до дитячих офтальмологів. Відновлювати спілкування, доступ до інформації та освіти. На базі нашої лікарні в офтальмологічному відділенні дітки можуть пройти курси стимулюючої та підтримуючої терапії. Ми все навчимо, здолаємо та переможемо!

📍м. Мукачево, вулиця Івана Франка, 39.

🔹Приймальне відділення:

📞+38 099 716 91 93
📞03131) 2-14-91

Реєстратура поліклініки:

📞(03131) 2-13-62, 2-34-26
📞+ 38 066 716 99 50
📞 +38 097 405 57 22

No Comments

Post A Comment