З 2019 року 4 січня відзначають Всесвітній день азбуки Брайля.
Для мільйонів незрячих людей способом спілкування, освіти та доступу до інформації є шрифт Брайля — унікальний тактильний рельєфно-крапковий шрифт, названий на честь свого винахідника.
Саме француз Луї Брайль у 15-ти річному віці створив те, що допомагає людям з вадами зору читати, писати, працювати на комп’ютері і грати на музичних інструментах.
У 3 роки з Луї стався нещасний випадок. Хлопчик пошкодив собі око. А трохи згодом хвороба уразила й друге око. Батьки Брайля доклали максимум зусиль, щоб їхній син отримав початкову освіту, а згодом влаштували Луї у Королівський інститут для незрячих дітей. Саме там хлопчик розпочав роботу над створенням власного рельєфно-крапкового шрифту.
Нині в Україні для слабозорих та незрячих дітей існують спеціалізовані садочки та школи. Така є і в Мукачеві. Тифлопедагоги займаються з дітками саме за допомогою книг зі шрифтом Брайля. До речі, окрім підручників зі шрифтом Брайля, сьогодні вже є й ілюстровані тактильні книги для дітей, за допомогою яких можна «побачити» картинку руками.
Батьки незрячих дітей стверджують, що дуже цінно мати такі книги. Адже, 90% інформації людина сприймає саме оком, а в незрячої такої змоги немає. Для дитини читати книгу шрифтом Брайля – це ніби переживати історію дотиком.
Війна зробила життя слабозорих та незрячих дітей в Україні ще складнішим. Багато родин були змушені виїхати за межі своїх областей. Діти, що перестали відвідувати заняття у школах та садочках нині обмежені в спілкуванні, занурені в пітьму.
Батькам таких діток необхідно звертатися до дитячих офтальмологів. Відновлювати спілкування, доступ до інформації та освіти. На базі нашої лікарні в офтальмологічному відділенні дітки можуть пройти курси стимулюючої та підтримуючої терапії. Ми все навчимо, здолаємо та переможемо!
м. Мукачево, вулиця Івана Франка, 39.
Приймальне відділення:
+38 099 716 91 93
03131) 2-14-91
Реєстратура поліклініки:
(03131) 2-13-62, 2-34-26
+ 38 066 716 99 50
+38 097 405 57 22
No Comments