Як допомогти дитині позбутися зайвої ваги?
2705
post-template-default,single,single-post,postid-2705,single-format-standard,bridge-core-2.6.2,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,overlapping_content,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-24.7,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-6.5.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-7,elementor-page elementor-page-2705

Як допомогти дитині позбутися зайвої ваги?

Як допомогти дитині позбутися зайвої ваги?

Зайва вага часто з’являється у дітей від надмірного харчування та неправильного розпорядку дня. Якщо налагодити ці фактори, то і вага зміниться.

Однак, варто пам’ятати – обмеження та строгі дієти – не найкраща ідея. Так дитині можна тільки нашкодити.

В перший рік життя дитина активно набирає вагу і це нормально. Далі помітне збільшення маси тіла відбувається з п’яти до семи років, а потім у підлітків у дванадцять — вісімнадцять. Тому у ці періоди слід звернути особливу увагу на харчування свого чада.

Надлишкова маса у дітей через генетичні або ендокринні патології – це лише 1% відсоток таких випадків. Здебільшого ж, ожиріння викликане неправильним харчуванням, споживанням величезної кількості шкідливої їжі при малій рухливості.

🔹До п’яти років малюки набирають приблизно два кілограми щорічно.

🔹У віці п’яти років діти повинні важити приблизно вісімнадцять – двадцять два кілограми.

🔹До десяти років маса може зрости до тридцяти – тридцяти чотирьох кілограмів.

🔹Після десяти років норма приросту складе вже приблизно чотири кілограми на рік.

Перш ніж починати дієту, батькам потрібно вияснити чи раптом їжа не допомагає їхній дитині боротися зі стресом! Проблеми в школі чи сім’ї, погані оцінки, упереджене ставлення однолітків – все це може вилитися в «заїдання» комплексів. Тому в першу чергу треба звернутися до психолога. Тільки потім можна приступати до корекції раціону.

А от на дієту доведеться переходити всій родині. Дитина навряд чи оцінить, якщо ви будете годувати її паровою рибою, а самі їстимете котлети і ковбасу.

Не треба забувати й про помірні заняття фізкультурою. Це важливо! Зробіть традицією щоденні, приміром, вечірні прогулянки в парку. Це принесе користь не лише вашій дитині, а й вам особисто, адже свіже повітря ще нікому не завадило.

❗️А далі кілька порад щодо харчування, щоб ваша дитина була стрункою, здоровою і задоволеною 👇🏼

Як ми вже говорили, різкі заборони ні до чого доброго не приведуть. Дитині можна іноді дозволити підбадьорити себе цукерками чи шоколадом. Але це краще робити зранку.

Приберіть із денного раціону дитину білий хліб, десерти та солодкі компоти. Альтернативою можуть стати: замість хліба – тонкий лаваш, десерти легко замінити солодкими фруктами та саморобним морозивом чи джемом із них (з мінімумом цукру). Замість компотів можна готувати морси чи пити мінеральну воду.

Готуйте прості страви з мінімумом олії. Досить часто лише виконання цієї рекомендації допомагає знизити вагу. Також варто виключити із раціону харчування покупні напівфабрикати. У них багато добавок та консервантів.

Відмовтеся від вживання фастфуду та солодких газованих напоїв. Але це правило слід узяти на озброєння всім членам сім’ї. Інакше дитина вирішить, що її за щось покарали.

Бережіть своїх дітей, щоб ті ніколи не хворіли! Але в разі потреби пам‘ятайте, ми завжди чекаємо вас за адресою:

📍м. Мукачево, вулиця Івана Франка, 39.

No Comments

Post A Comment