ЗАГРОЗА АВАРІЇ НА АЕС УКРАЇНИ. МОЖЛИВІ НАСЛІДКИ ТА ЇХ ПРОФІЛАКТИКА. (ФАКТИ І АЛГОРИТМ ДІЙ)
2047
post-template-default,single,single-post,postid-2047,single-format-standard,bridge-core-2.6.2,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,overlapping_content,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-24.7,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-6.5.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-7,elementor-page elementor-page-2047

ЗАГРОЗА АВАРІЇ НА АЕС УКРАЇНИ. МОЖЛИВІ НАСЛІДКИ ТА ЇХ ПРОФІЛАКТИКА. (ФАКТИ І АЛГОРИТМ ДІЙ)

ЗАГРОЗА АВАРІЇ НА АЕС УКРАЇНИ. МОЖЛИВІ НАСЛІДКИ ТА ЇХ ПРОФІЛАКТИКА. (ФАКТИ І АЛГОРИТМ ДІЙ)

 
 
Воєнна агресія Російської федерації в Україні призвела до значного зростання ризику ядерної катастрофи внаслідок можливого терористичного акту на АЕС України, в тому числі і тих, які знаходяться на тимчасово окупованих територіях. Україна вже мала трагічний досвід у 1986 році, коли сталась аварія на Чорнобильській АЕС і радянське керівництво замовчувало про факт катастрофи, в результаті чого населення не отримало адекватних профілактичних засобів для запобігання раку щитовидної залози. На користь зв’язку аварії на ЧАЕС зі зростанням захворюваності на рак щитовидної залози свідчить наявність залежності рівня цієї патології від дози опромінення залози.
 
Безсумнівним доказом зв’язку збільшення захворюваності на рак щитовидної залози з Чорнобильською катастрофою у дітей України є також її рівень у дітей, які народилися після аварії, починаючи з квітня 1987 року, коли чорнобильський радіоактивний йод на щитовидну залозу вже не діяв. Вчені проаналізували певний тип пошкодження ДНК (розриви обох ланцюгів ДНК-молекул в пухлинах щитовидної залози) і помітили, що зв’язок між розривами і опроміненням був сильнішим у дітей, які зазнали впливу радіації в більш ранньому віці.
 
Доведено, що у разі викиду радіоактивного йоду, єдиним профілактичним засобом є блокада щитовидної залози неорганічним йодом. При такій «блокаді» щитовидна залоза не потребує надходження йоду із зовнішнього середовища і, в кінцевому результаті, є захищеною від ушкоджуючої дії радіоактивного йоду. Забезпечується «повна блокада» щитовидної залози однократним прийомом калію йодиду у великій дозі (в міліграмах) в залежності від віку осіб.
 
Наголошуємо, що вчасна профілактика ураження радіоактивним йодом дітей, підлітків, осіб віком до 40 років, зокрема, вагітних і жінок репродуктивного віку дозволить попередити розвиток раку щитовидної залози в разі аварії на АЕС.
 
 
 
 
 
No Comments

Post A Comment