Закарпатська обласна дитяча лікарня: Як все починалося?
2519
post-template-default,single,single-post,postid-2519,single-format-standard,bridge-core-2.6.2,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,overlapping_content,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-24.7,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-6.5.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-7,elementor-page elementor-page-2519

Закарпатська обласна дитяча лікарня: Як все починалося?

Закарпатська обласна дитяча лікарня: Як все починалося?

К̲о̲л̲и̲ ̲н̲а̲ ̲З̲а̲к̲а̲р̲п̲а̲т̲т̲і̲ ̲п̲о̲ч̲а̲л̲и̲ ̲в̲і̲д̲к̲р̲и̲в̲а̲т̲и̲ ̲п̲е̲р̲ш̲і̲ ̲п̲о̲л̲о̲г̲о̲в̲і̲ ̲б̲у̲д̲и̲н̲к̲и̲,̲ ̲а̲ ̲д̲л̲я̲ ̲в̲а̲ж̲к̲о̲х̲в̲о̲р̲и̲х̲ ̲д̲і̲т̲е̲й̲ ̲н̲а̲р̲е̲ш̲т̲і̲ ̲з̲’̲я̲в̲и̲л̲о̲с̲я̲ ̲л̲і̲к̲у̲в̲а̲н̲н̲я̲?̲  Я̲к̲і̲ ̲х̲і̲р̲у̲р̲г̲і̲ч̲н̲і̲ ̲в̲т̲р̲у̲ч̲а̲н̲н̲я̲ ̲п̲р̲о̲в̲о̲д̲и̲л̲и̲ ̲н̲а̲ш̲і̲ ̲л̲і̲к̲а̲р̲і̲ ̲щ̲е̲ 𝟲𝟬 р̲о̲к̲і̲в̲ ̲т̲о̲м̲у̲? К̲о̲л̲и̲ ̲п̲о̲ч̲а̲л̲а̲ ̲с̲в̲о̲є̲ ̲і̲с̲н̲у̲в̲а̲н̲н̲я̲ ̲З̲а̲к̲а̲р̲п̲а̲т̲с̲ь̲к̲а̲ ̲о̲б̲л̲а̲с̲н̲а̲ ̲д̲и̲т̲я̲ч̲а̲ ̲л̲і̲к̲а̲р̲н̲я̲ ̲і̲ ̲щ̲о̲ ̲п̲р̲о̲ ̲н̲е̲ї̲ ̲в̲і̲д̲о̲м̲о̲ ̲с̲ь̲о̲г̲о̲д̲н̲і̲?
 
Статистика свідчить, що у 1940-му році на Підкарпадській Русі було вже 228 лікарів, серед них зубних – троє. Перший дитсадок відкрили у червні 1945-го у селі Іванівці. Через рік у Мукачеві відкрили дитячі ясла на 40 місць.
 
Вже у 1946-му у Великий Лучках, Ракошині, Залужжі та Кленовці відкрили пологові будинки. В Мукачеві та інших містах і селах, де були відкриті лікарні, запрацювали жіночі консультації. Загалом, кількість лікарняних ліжок в області зросло до понад трьох тисяч, з’явилося більше ста фельдшерсько-акушерських пунктів.
 
У 1946 у Мукачеві розмістили науково-дослідницький інститут ОХМАТДИТ. З навколишніх міст та сіл важкохворих дітей туди привозили тисячами. У 1949-му в інституті було організовано лікування дітей хворих на туберкульозний менінгіт – здавалося ще недавно смертельну недугу. Першим пацієнтом став 6-ти річний Василько Сабов, хлопчик опинився у лікарні із запаленням оболонок мозку, але вже за чотири місяці повністю одужав.
 
У 1950-му році на базі клініки інституту ОХМАТДИТ у Мукачеві створюють обласну дитячу лікарню на 250 ліжок. Першим головним лікарем було призначено Зінаїду Бельцеву та вже за рік на посаді її змінила Анастасія Усенко. На той час число медичних працівників у Мукачеві зросло майже до двох тисяч, серед них були 245 лікарів та 18 кандидатів медичних наук.
 
Ще у 1960-х роках місцеві лікарі взялися за такі операції, які і сьогодні у світі вважають унікальними. Серед таких історія трирічного Іванка Світлика. Хлопчик народився із «синім» пороком серця. Через звуження основної судини, що живить легені, туди потрапляло недостатньо крові. Треба було створити новий шлях, яким кров могла вільно надходити у легені. І його проклав складною операцією Я. П. Кулик. Дві з половиною години тривала боротьба за життя Іванка і вона завершилася перемогою лікаря.
 
Таким тернистим і тривалим був шлях становлення обласної дитячої лікарні. Нині ж це єдиний заклад Закарпаття, який забезпечує висококваліфіковану стаціонарну і консультативно-поліклінічну медичну допомогу дітям. Лікарня розпочала свою діяльність 1 березня 1950-го року і впродовж свого існування є провідною дитячою медичною установою області.
 
За ці роки наша робота, як і статистика наданої медичної допомоги дітям Закарпаття невпинно зростала. Нині, на базі стаціонарних відділень ОДЛ щороку отримують лікування більше 8 тисяч дітей з різною патологією. Понад 90-95 тисяч дітей щорічно отримують якісну амбулаторно-поліклінічну допомогу у поліклініці. Спеціалізована допомога дитячому населенню області надається по 30 різних профілях медицини.
 
Колектив лікарні – наше багатство. Сьогодні в закладі працює понад 135 лікарів, майже 300 середніх та 140 молодших медичних працівників, потужна команда фахівців медико – соціальної реабілітації. 70% лікарів ОДЛ мають вищу кваліфікаційну категорію, а шестеро – кандидати медичних наук. У нас працюють 29 позаштатних дитячих спеціалістів Департаменту охорони здоров’я ОДА, які забезпечують сучасні підходи до діагностики та спеціалізованого лікування дітей краю. За заслуги перед народом відзначено співробітників лікарні: 4 заслужених лікарів України та 2 медсестер – заслужених працівників охорони здоров’я. Повноцінне цілодобове функціонування лікарні забезпечують також ІТ- спеціалісти, інженерна група та господарський персонал.
 
Дбайте про своїх дітей, щоб ті ніколи не хворіли! Але в разі необхідності ми завжди чекаємо вас за адресою:
 
Мукачево, вулиця Івана Франка, 39.
No Comments

Post A Comment